Gospodarstwo Yagi

autor: admin_ryneksmaku

Tu kupisz nabiał prosto od rolnika.

W gospodarstwie zajmujemy się hodowlą kóz, pozyskiwaniem i przerobem ich pysznego i zdrowego mleka.  Ważymy różnego rodzaju sery. Wyrabiamy jogurty i kefiry. W naszej ofercie mamy mleko surowe, mleko zsiadłe, serwatkę, naturalny jogurt probiotyczny, kefir.

Jeśli chodzi o sery, to w naszej ofercie mamy sery typu: ricotta, halloumi, panir, podpuszczkowy naturalny i z dodatkami ziół lub wędzony, twarożki.

Skład naszych produktów to w 100 % kozie mleko oraz w zależności od rodzaju produktu odpowiednie kultury bakterii, suszone lub świeże zioła, sól kamienna nie jodowana, podpuszczka naturalna lub sok z cytryny.

Zrezygnowaliśmy z mechanicznego udoju kóz. Doimy nasze kozy tradycyjnie, czyli ręcznie, ponieważ uważamy, że znacznie poprawia to jakość mleka, co za tym idzie wszystkich naszych wyrobów i bardzo pozytywnie wpływa na zdrowotność zwierząt.  Nasze stado szczęśliwych kózek składa się z kóz czystych rasowo i mieszańców. Posiadamy kozy rasy barwnej uszlachetnionej, białej uszlachetnionej, saaneńskiej, alpejskiej francuskiej.

Używamy tylko szklanych butelek (mleko, serwatka) i słoików (jogurt i kefir), które są zwrotne.

0 komentarz
0

You may also like

Zostaw komentarz